Vevő tájékoztató
A Megrendelő által a Katalógusban szereplő modellek közül kiválasztott modell és egyéb választható jellemzők alapulvételével, a Megrendelő egyedi igényei szerint, egyedi méretre, a szakmai előírásoknak megfelelően a Társaság által készített ortopéd gyógycipő, mely speciális funkciójára, valamint a viselőjének egészségi állapotára tekintettel a hagyományos lábbeliktől eltérő esztétikai tulajdonságokkal, formáját és anyagát tekintve is speciális jellegzetességekkel bír.
Nem várható el, hogy különböző méretű lábakra azonos megjelenést-hatást érjünk el. Ezen felül az elkészült termék megjelenése, súlya nagyban függ a Megrendelő kívánalmaitól, ami magába foglalja a megrendelő által választott anyagokat, illetve az orvosi vényben foglaltakat.
Társaság felhívja a Megrendelő figyelmét arra, hogy a Katalógusban a Termékeket bemutató képeket a legnagyobb gondossággal készítette el, azonban tekintettel arra, hogy ezek a képek kizárólag illusztrációs célokat szolgálnak, a Megrendelő által megrendelt termék eltérhet a Katalógusban látottaktól. Az elkészített ortopéd cipők nem tekinthetők a katalógusban szereplő cipőmodellek pontos másának. A Megrendelő a Méretvételi lap aláírásával tudomásul veszi és elfogadja, hogy a Katalógusból kép alapján választott modell, forma, szín, egyéb tulajdonság a termék legyártását követően a valóságban optikailag eltérhet a Katalógusban látottaktól.
A cipőfelsőrész bőröknél a színmintához képest színárnyalati eltérés lehetséges illetve mintázata is változhat, ez a természetes (valódi) bőr tulajdonsága, ezért a társaság semmilyen felelősséget nem vállal.
Méretvételkor megadott szármagasság, csak tájékoztató jellegű, ezért eltérhet a kért mérettől. Ezekkel kapcsolatos garanciát nem áll módunkba vállalni.
Az általunk készített termék elsősorban gyógyászati segédeszköz, akkor is, ha a műhelyünk megjelenése és a kiszolgálás minősége vetekszik a legnívósabb cipőboltokéval. Visszatérő megrendelőink a saját tapasztalatukra támaszkodva hoznak felelősség teljes döntést a cipőjük megjelenésével kapcsolatban. A kisebb rutinnal rendelkezők a kollegáink segítségére hagyatkozhatnak, ezzel nem áthárítva a megrendelői felelősséget!
A Megrendelő utólag, a Méretvételi lap aláírását követően nem jogosult módosítani a Méretvételi lap tartalmán.
Tárolás: A Társaság az elkészített gyógyászati segédeszközt, kiértesítést követő 10 munkanapon belül át kell venni, az átvétel elmulasztása jogi és anyagi következményt von maga után.
Használat: A gyógycipő megszokása nem egy esetben hosszabb időt (3 hetet) igényel, ehhez türelemre van szükség. Új cipőjét csak félórát viselje otthon. Másnap egy kicsit többet és így tovább apránként növelje a hordási időt, míg végül magabiztosan léphet bennük az utcára. Már az utcán viselt cipőkkel kapcsolatban méretreklamációt nem áll módunkba orvosolni!!!
A lábbeli ápolása: a természetes (valódi) bőr sajátossága az, hogy előnyös esztétikai tulajdonságait, „megjelenését” és tartósságát csak megfelelő ápolás mellett tudja megtartani.
Ezért célszerű a következő ápolási javaslatot betartani:
👞 A lábbelit minden viselés után tisztítsuk meg a szennyeződéstől. Ezt a lábbeli felsőrészének nedves ruhával való áttörlésével érjük el. A talpat és a sarkat erős szőrkefével keféljük át, szükség esetén nedves tisztítószermentes ruhával mossuk le. A lábbeliket mosógépben mosni TILOS!
👞 A száraz, szennyeződésmentes felsőbőrre a cipőápoló krémet vékony rétegben vigyük fel. A cipőápoló lehet hagyományos, vagy speciális műgyanta krém.
👞 A cipőápoló beszívódása után a felsőbőrt puha ruhával töröljük át (polírozzuk) és a lábbeli visszakapja eredeti színét és fényét.
👞 Csiszolt felsőbőrök esetén (pl.: nubuk, velúr) a szennyeződéseket kemény szőrű kefével távolítsuk el és az anyag színével megegyező színű spray-vel vékonyan fújjuk le.
👞 Célszerű a fenti ápolás után a lábbelit (sámfával, vagy másképpen) kitömni, mivel így formáját is tovább megőrzi.
👞 Ha a lábbelin kisebb hiba keletkezik, azonnal javíttassa meg, ezzel elkerülheti a további meghibásodást. (talp, sarok félrekopását, félre taposás)
👞 Kerülje azokat a helyzeteket, amikor cipő teljesen átnedvesedhet, mert az a felsőrész károsodásához vezet
👞 A cipőt hűvös, szellős helyen tároljuk.
👞 a nem rendeltetésszerű használatból eredő hibákra a jótállás nem vonatkozik, amely feltételeit a használati útmutató tartalmazza.
👞 Jótállási igényét a kiszolgálás helyén érvényesítheti
👞 A jótállási idő kezdete a kiszolgálás napja
👞 Ha az eszközt javítják, annak jótállása a javítási idővel meghosszabbodik
👞 Ha a jótállási időn túli javítás esetén a jótállás a javítástól számított 6 hónap.
👞 249/2004. (VIII. 27.) Korm. rendelet az egyes javító-, karbantartó szolgáltatásokra vonatkozó kötelező jótállásról
👞 A szavatosság tekintetében, a PtK. Irányelveit kell követni
👞 A cipőtalp, a sarok természetes kopására nem vonatkozik a garancia.
👞 Elhasználódás esetén a cipőt kommunális hulladékként kell kezelni
Felsőrész természetes kopásáról, elhasználódásáról általában
EGYÉRTELMŰEN NEM ANYAG, ILLETVE GYÁRTÁSI EREDETŰ MEGHIBÁSODÁSOK AZ ALÁBBIAK:
👞 felsőrész fedőrétegének kopásos elváltozása,
👞 külső vegyi és/ vagy hőhatás eredményeként létrejött sérülés
👞 kiálló peremrészek összesúrlódásából létrejött kopás és az abból halmazatilag kialakult tűzések kopásos bomlása,
👞 szakszerű ápolás, tisztítás, és egyéb karbantartás elmulasztásából létrejött állagromlás, elszíneződés, foltosodás,
👞 a nem rendeltetésnek megfelelő használatból létrejött állagromlás,
👞 külső mechanikai jellegű sérülés (vágás, lyukasztás, karcolódás, mechanikai súrlódás stb.),
👞 jelentős nedvesség okán létrejött strukturális, vagy halmazati elváltozás (felfújódott felsőrész, penész, nátriumos kicsapódás –hó olvadék okozza– stb.),
👞 használatból létrejött természetes elváltozásként jelentkező „hajló ráncosodás”,
👞 szár peremrészének mechanikai szakadása (pl. láb bebújtatásakor keletkező feszítés és kifűzés elmulasztásából létrejött sérülés).
EGYÉRTELMŰ TECHNOLÓGIAI VAGY ANYAGHIBÁRA UTALÓ ELVÁLTOZÁSOK ESETEI AZ ALÁBBIAK:
👞 alapanyag strukturális formaváltozása behatás nélkül (rendeltetésszerű használattal),
👞 tűzés bomlása alsószál-hiba miatt,
👞 felsőrész alapanyagának törése, repedezése, felválás, pikkelyes festés leválás,
👞 fűzőlyuk beszakadás, ringli könnyű kiesése (nem kiszakítása!)
Járólap és sarokrész hibáiról
A járótalp és a sarokrész a lábbeli jellemzően legjobban igénybevett részei, melyeknek kopásállóságának meg kell felelnie az ipari szabványban rögzített feltételeknek. Így ezek meghibásodása, elhasználódása jelentős problémákat okozhat. Törésük szinte minden esetben visszavezethető rejtett anyaghibára.
MEGALAPOZOTT HIBÁK:
👞 repedezés kialakulása,
👞 köztalp és koptatóréteg szétválása,
👞 sarok elválása a talp alkatrésztől,
NEM MEGALAPOZOTT MEGHIBÁSODÁSOK:
👞 talp és sarokrész használatából és egyedi járási sajátosságokból létrejött kopása,
👞 nem rendeltetésszerű használat eredményeként létrejött talpsérülés,
👞 vágás, szúrás eredményeként létrejött sérülés,
👞 kisebb hiba időbeni kijavításának elmulasztása miatt létrejött amortizációs talpleválás,
👞 vegyi vagy hőhatás eredményeként létrejött károsodás,
👞 formatalp és sarokrészének ék-irányú és aszimmetrikus kopása és az abból létrejött perforáció.
Egyéb sérülések
Két csoportot különböztethetünk meg. A már gyártás előtt keletkezett, aközben meglévő vagy létrejött hibák esetei, illetve a teljesítést követően, használattal vagy nem rendeltetésszerű igénybevétel következtében létrejött hibák. Fogyasztási cikkek esetében, a terméken esett külső mechanikai jellegű sérülések jelentős hányada nem vezethető vissza termék, illetve gyártási jellegű hibára.
TEHÁT A SZAVATOSSÁGI JOGOT ÉRINTŐ SÉRÜLÉSES HIBATÍPUSOK:
👞 a felsőrész bőr alapanyag színezésének lepergése,
👞 a perforált (lyukasztott vagy lyuggatott díszítéssel ellátott) anyagok tovább vagy berepedése,
👞 a bőr alapanyagok felületén már a feldolgozás előtt létrejött sérülések – rendszerint esztétikai jellegű (pl.: ostorcsapás, seb varasodott nyoma, bögölycsípés helye, cserzési hiba, csontosodás, bemaródás, ráncolt felület, stb.)
👞 szerkezeti elemek (belső alkatrészek) által rendeltetésszerű használat eredményeként létrejött sérülései.
Esztétikai hibák
Az esztétikai jellegű hibák többségében korrigálhatók. Jelentéktelen hiba kategóriájába esnek, így a csere vagy elállási jog nem érvényesíthető. A külső mechanikai ráhatás eredményeként létrejött sérülések /használatból, egyedi járási sajátosságokból, külső egyéb tényezők által kiváltott elváltozások/ egyébként sem jótállásra kötelezett hibacsoportba tartoznak.
Beázás és vízállóság
Ha a lábbeli, varrott-ragasztott összeszereléssel készült, úgy értelemszerűen a varrott technológia a talpszél, illetve a felsőrész anyagát érintő többszörös perforáción keresztülhatoló fonal képtelen a vízzárásra. A (Flexibel) átvarrott technikával készült termékek esetében a vízállóság technológiailag elvárhatatlan kitétel.
A bőr alapanyag felduzzadása csak felázás miatt történhet meg, amely viszont előrevetítheti a nem rendeltetésnek megfelelő használat kérdését, mivel a bőr lábbelik zöme nem vízálló termék. Impregnálással (utólagos) csak vízlepergető hatás érhető el! Vízálló kizárólag a gumicsizma, valamint a vízlepergető membrán anyaggal ellátott lábbeli.